Budete presmerovanř na www.fgs-slovakia.sk

FGS - Atrakt├şvne rie┼íenia modul├írnej v├Żstavby. - modul├írne stavby

Modern├ę stavanie modulov├Żmi stavbami
Staviame modulárne

Dinosaury v┬ápodobe star├Żch dreven├Żch buniek s┬áoce─żovou kon┼ítrukciu v┬ákombin├íci├ş s┬áumakartom patria z┬áh─żadiska ich vyu┼żitia v┬ástavebn├şctve do prehist├│rie. Kontajnery sa zmenili na moduly, z┬áktor├Żch sa daj├║ ako sklada─Źka postavi┼ą nie len objekty do─Źasn├ęho charakteru, ale pokojne stavby trval├ęho charakteru. Najjednoduch┼íie moduly sl├║┼żia najm├Ą ako zariadenia staven├şsk (kancel├írie, ubytovne, ┼íatne, soci├ílne zariadenia). Daj├║ sa pru┼żne rozobra┼ą a┬ápremiestni┼ą na in├ę miesto, m├┤┼żu sa vyu┼ż├şva┼ą samostatne, sp├íja┼ą ved─ża seba, za sebou ─Źi na seba a┼ż do v├Ż┼íky troch poschod├ş.
Top trend ÔÇô modul├írny syst├ęm
Z┬ájednotliv├Żch dopredu pripraven├Żch modulov, ktor├Żch kvalita sa rovn├í pevnej stavbe, vznik├í individu├ílna stavba, kde je z├íkladn├Żm prvkom samonosn├í oce─żov├í kon┼ítrukcia so vsaden├Żmi podlahov├Żmi, stenov├Żmi a┬ástropn├Żmi dielmi. Komplexn├ę budovy so z├íkladn├Żm vybaven├şm tak vznikaj├║ vo ve─żmi kr├ítkom ─Źase. To redukuje pr├ícu na stavenisku na minimum a┬át├Żm umo┼ż┼łuje v├Żrazne skr├íti┼ą ─Źas v├Żstavby. Hlavn├Żmi d├┤vodmi, pre─Źo sa prikloni┼ą k┬ámodulovej v├Żstavbe, s├║ predov┼íetk├Żm r├Żchlos┼ą realiz├ície a┬áprimeran├í cena. Objekt z┬ámodulov sa postav├ş omnoho sk├┤r ako murovan├Ż. Tak├Żmto sp├┤sobom mo┼żno pomocou jedn├ęho modulu roz┼í├şri┼ą napr├şklad obchod za jeden v├şkend. V┬áz├ípadnej Eur├│pe, kde s├║ modulov├ę kontajnery ÔÇ×domaÔÇť, sa z┬ánich stavaj├║ laborat├│ria, v├Żskumn├ę priestory, predajne, st├ínky, nemocnice, pe┼ła┼żn├ę i┬ápois┼ąovacie ├║stavy.
Vonkajšia úprava stavieb
Fas├ída stavieb sa realizuje pod─ża prian├ş z├íkazn├şka. M├┤┼że by┼ą ┼ítandardn├í, z┬álakovan├ęho pozinkovan├ęho trap├ęzov├ęho plechu v┬áakejko─żvek farbe, s┬ánanesenou omietkou, pr├şpadne oblo┼żen├í drevom. Strecha sa d├í realizova┼ą ┼ítandardne z┬ápozinkovan├ęho plechu alebo s┬ámiernym sp├ídom, pr├şpadne m├┤┼że by┼ą namontovan├í sedlov├í ─Źi pultov├í strecha. Poschodov├ę zostavy m├┤┼żu ma┼ą vn├║torn├ę alebo vonkaj┼íie schodisko, ktor├ę m├┤┼że by┼ą priame aj to─Źit├ę.
Realiz├íciu po┼żiadaviek podporuje po─Ź├şta─Źov├ę pl├ínovanie, pri─Źom ka┼żd├ę poschodie sa d├í pl├ínova┼ą samostatne a┬ánie je viazan├ę na ┼ítandardn├ę d─║┼żky a┬á┼í├şrky. Ku ka┼żd├ęmu projektu je spracovan├í statika oce─żovej nosnej kon┼ítrukcie, v┬áktorej sa u┼ż m├┤┼że zoh─żadni┼ą neskor┼íie┬á ┼żelanie investora na roz┼í├şrenie, pr├şpadne zdvihnutie o┬áposchodie danej stavby.
Flexibilita
Nespornou v├Żhodou stavieb z┬ámodulov je aj mo┼żnos┼ą v┬ákr├ítkom ─Źase zmeni┼ą p├┤vodn├Ż p├┤dorys pod─ża aktu├ílnych po┼żiadaviek. ┼Żiadna stena nem├í nosn├║ funkciu a┬ápreto sa m├┤┼że pod─ża potreby odstr├íni┼ą alebo premiestni┼ą. Tak sa m├┤┼że napr├şklad z┬ádvoch samostatn├Żch kancel├íri├ş ihne─Ć vytvori┼ą ┼íkoliaca miestnos┼ą. A┬áke─Ć u┼ż priestor nesta─Ź├ş? Ani to nie je probl├ęm ÔÇô stavba sa m├┤┼że kedyko─żvek rozr├ís┼ą, hoci aj o┬á─Ćal┼íie poschodie.
Modulov├Ż syst├ęm sa d├í kombinova┼ą aj s┬átradi─Źn├Żmi stavbami. Tam, kde je nutn├Ż mas├şvny sp├┤sob v├Żstavby , napr├şklad pivn├şc, alebo gar├í┼ż├ş, m├┤┼że by┼ą objekt z┬ámodulov postaven├Ż na uzavret├║ bet├│nov├║ dosku tejto spodnej stavby. ├Üpln├í vo─żnos┼ą ├║prav d├íva mnohostrann├ę mo┼żnosti pou┼żitia syst├ęmu ─Źi u┼ż na stavby kancel├íri├ş, spr├ívnych budov, ┼ík├┤l, ┼ík├┤lok, b├ínk ─Źi obytn├Żch domov ÔÇô v┼íade sa daj├║ realizova┼ą takmer v┼íetky predstavy.
Moduly sa m├┤┼żu pou┼żi┼ą nielen na v├Żstavbu nov├Żch objektov, ale aj na pr├şstavby, vn├║torn├ę stavby (napr├şklad do h├íl) ─Źi ako nadstavby p├┤vodn├Żch objektov. Materi├íl a┬ávzh─żad fas├ídy sa d├í prisp├┤sobi┼ą pou┼żit├şm rovnak├Żch typov okien a┬ádver├ş, ─Ź├şm sa dosiahne vcelku kvalitn├ę spojenie star├ęho s┬ánov├Żm.
 

Mohlo by v├ís tie┼ż zauj├şma┼ą

Ak v├ís tento ─Źl├ínok zaujal, ur─Źite sa v├ím bud├║ p├í─Źi┼ą i ostatn├ę.

Články a aktuality